"מרכז גוף בתנועה" מאמין באדם ובשאיפתו הטבעית להתפתח ולממש את עצמו בצורה הטובה ביותר. הגישה נשענת על התפיסה הנוירו-התפתחותית-תפקודית בפסיכולוגיה, הבוחנת את הקשר  בין המערכת הנוירו-פיסיולוגית של האדם  לבין ההתפתחות התפקודית הנבנית. הגישה מאמינה כי תהליך ההתפתחות הוא תמידי והוא מושפע, בין היתר, מקיום תנאים סביבתיים, היוצרים את ההזדמנות ואת הגירוי להתמודדות והתפתחות. 

הבסיס הרעיוני של הגישה הטיפולית נשען על ההנחה כי תהליך התפתחותו של האדם הוא תוצר של קשרי גומלין בין התפקוד הקוגניטיבי, הרגשי, התחושתי-סביבתי והגופני. הגישה מאמינה כי תפקוד אפקטיבי מתרחש כאשר קיים איזון, השלמה ושילוב בין ארבע מערכות התפקוד. מאידך, חוסר איזון באחת או יותר מהמערכות הללו, מוביל בהכרח לקשיים תפקודיים ופוגע בכושר הביצוע של האדם. 
 

קושי תפקודי מתהווה על בסיס אורגני ו/או רגשי. קשיי התפקוד עלולים להתעצם ולהתגבר עם השנים ולגרום להתפתחותן של בעיות נוספות. בעיות אלה עשויות לבוא לידי לביטוי בהתנהגות, כגון: תחושות של תסכול, מתח, חוסר אונים ואובדן בטחון עצמי.

"מרכז גוף בתנועה" מתמודד עם מורכבות הבעיות, מתחקה אחר מקורותיהן, מפרק אותן למרכיבים ועובד איתן באמצעות טכניקות שונות של עבודה גופנית, בכדי להביא לשדרוג משמעותי בכשרים התפקודיים של האדם.
 

ההתמקדות הראשונית היא בבניית המודעות לתרומת השליטה הגופנית ושיפור הכשרים הגופניים, כתנאי לשיפור התפקוד במערכות האחרות. בניית איזון הגוף, השליטה על מערכות הגוף והתמדה בתרגול הטכניקות , מאפשרת, בין היתר, התמודדות עם רמות שונות של רגישויות חושיות ומחזקת את יכולתו  של האדם להתמודד במצבים מורכבים. במהלך הטיפול הגופני מאפשרת הגישה לגיטימציה לביטוי רגשות העולים בתהליך ההתמודדות עם הקשיים של האדם.
 

התוצר אליו חותרת הגישה היא להביא את היחיד לשליטה מרבית על תפקודו, שיפור כישורי הביצוע שלו וחיזוק האמון בעצמו ובתחושת המסוגלות העצמית שלו. 
 

מדובר בחוויה עמוקה המלווה בתחושה של צמיחה והתעצמות, שיפור יכולת התנועה, היציבות והמודעות הגופנית, במטרה לשפר את איכות החיים של כל אחד ואחת. האסטרטגיה הטיפולית אמורה לשחרר מעכבות ולחזק את העוצמות החבויות שדוכאו או נחבלו במהלך השנים מסיבות אלו או אחרות.
 


אבחון אינטגרטיבי

אבחון אינטגרטיבי המשלב אבחון כירולוגי פסיכודיאגנוסטי באמצעות כף היד , פרי פיתוחו של ד"ר ארנולד הולצמן בשילוב עם אבחון גופני, פרי פיתוח של מר משה אלבאום. האבחון האינטגרטיבי מאפשר אבחון מדויק של מבנה האישיות של האדם ושל מצבו הנפשי.
 

האבחון של "מרכז גוף בתנועה" הנו ייחודי בכך שמבצעים אותו שני מאבחנים יחדיו המגיעים מאסכולות שונות ויחדיו מבצעים את האבחון האינטגרטיבי באמצעותו ניתן לגלות מגוון של תכונות אופי, יכולות, כישורים, קשיים שונים וליקויים שונים, ברמת דיוק גבוהה. האבחון מאפשר להבין מהו הפוטנציאל של כל אדם, היכן הוא לא ממומש, עקב עכבה שהתפתחה.
 

התוצר של האבחון מספק ידע ומודעות, להבין מהם מאפייני אישיותו וכישרונותיו של המאובחן. האבחון מאפשר להורים להבין טוב יותר את ילדיהם ובכך לדעת  לנווט בדרכים שיקלו על ילדיהם את מסלולי הגן, הלימודים, ההתחברות וההתפתחות. האבחון מאתר מהם הקשיים הלימודיים והחברתיים של הילד או קשיים שבהם הילד צפוי להיתקל - ומראש למנוע אותם.
 

זהו אבחון מדעי המאפשר הסבר והבנה של החיבור בין הגוף לנפש. על פי מחקרים נמצא שקיים קשר בין המוח והיד הקובעים באופן מובהק שכל המתרחש במוח מקבל בעקביות ביטוי בכף היד.
 

מחקרים ראשונים באוניברסיטת בר-אילן ובביה"ח הפסיכיאטרי בנס ציונה קבעו, שלכירולוגיה הפסיכודיאגנוסטית מהימנות של למעלה מ- 80% והוכח ללא ספק שהמידע המתקבל באמצעותו ראוי להתייחסות כאל מדע לכל דבר.טיפול שלושת הצעדים

טיפול פרטי ממוקד ואינטגרטיבי לילדים ולנוער למגוון קשיים וצרכים, המסייעים לאדם להתחבר לעצמו, לפעול מתוך התאמה למימוש הפוטנציאל האישי ולהביא את עצמו לידי ביטוי ותחושת מימוש.

* בהתאם לאבחון מקדים, מותאמת תוכנית טיפול אישית לכל מטופל.

 

הטיפול משפר את רמת התפקוד במגוון רחב של קשיים וצרכים:

קשיי למידה ותפקוד

קשיים בתפקוד המוטורי

היפראקטיביות

קשיי קשב וריכוז (ADD ו- ADHD)

בעיות התנהגותיות

דימוי עצמי נמוך

בעיות של מתח ותפקוד לקוי

שיפור כישורי התמודדות

העצמה אישית

נבנה ע"י ילדים פלוס - הפורטל המקיף להורים הוסף המלצה  |  צור קשר
שליחה לחבר   הדפסה